Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościOgólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO-PLANETA

Data dodania: 26.04.2020


Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”, powstałe w 2003 roku, w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Idee przyświecające organizatorom, to między innymi: upowszechnianie wiedzy o ochronie środowiska i zagrożeniach wynikających z rozwoju gospodarczego oraz poszerzanie wiedzy o przyrodzie Polski. Uczestnicy mogą wziąć udział w jednej z dwóch form konkursu - teście konkursowym oraz konkursie prac indywidualnych.

W dniu 4 marca b.r. dwanaścioro uczniów naszej szkoły przystąpiło do rozwiązywania testu (nie braliśmy udziału w konkursie prac indywidualnych). Najwyższy wynik uzyskała Alicja Wawrzak (klasa IVA), której zabrakło 2 punktów do powtórzenia wyników z lat ubiegłych (Ala dwukrotnie zajmowała 3 miejsce w kraju). Wyróżnieni zostali także: Patryk Kurpet (IIc), Hubert Sobieraj (IIIc) oraz Kasia Peplińska (IIIa).

Konkurs jest swego rodzaju ogólnopolskim sprawdzianem wiedzy ekologiczno – przyrodniczej. Uzyskane wyróżnienia, na tle szkół całej Polski, są więc nie lada nobilitacją, gratulacje.
                                                             

                                                                                               Jolanta Wencel
 Wróć
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14. Ministerstwo Środowiska - https://www.gov.pl/web/srodowisko.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych