Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościKonferencja podsumowująca praktyki w Irlandii

Data dodania: 06.11.2019


 

24 października 2019r. w Tucholskim Centrum Aktywności Zawodowej odbyła się konferencja podsumowująca dwuletni projekt Ponadnarodowa mobilność dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Podczas dwugodzinnego spotkania  koordynatorzy projektu wraz z nauczycielami przygotowującymi grupy do wyjazdu oraz opiekunami podsumowali projekt od strony merytorycznej, podkreślając jak istotna w dzisiejszych czasach jest praca metodą projektu.

     Podczas naszego spotkania mogliśmy liczyć na obecność zaproszonych gości: pani wicedyrektor Anny Stybaniewicz-Pik, zastępcy kierownika internatu pani Gabrieli Kiersznickiej oraz pani sekretarz Karoliny Sikorskiej.  Uczestnicy projektu – obecnie uczniowie klas trzecich i czwartych Technikum Leśnego w Tucholi – przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące czterotygodniowego stażu, który miał miejsce w trakcie wakacji letnich w 2018 i 2019 r. w miejscowości Sligo, Irlandia. Zarówno opiekunowie, jak i młodzież mieli możliwość podzielenia się wrażeniami i wspomnieniami ze szmaragdowej wyspy oraz przypomnienia sobie bardzo inspirujących zajęć praktycznych i  wykładów chociażby z takich dziedzin jak ornitologia, socjologia, obróbka drewna czy chiropterologia. Uczestnicy projektu w bardzo ciepłych słowach wypowiadali się na temat irlandzkich gospodarzy (Państwo Yvonne oraz Declan Foley) oraz chwalili sobie pobyt u rodzin goszczących, który miał wpływ na usprawnienie umiejętności językowych jak i wymianę doświadczeń kulturowych. Kajetan Sala jako przedstawiciel ubiegłorocznego wyjazdu w sposób wyjątkowy opowiadał o swoich przeżyciach, dzięki czemu wszyscy uczestnicy mogli raz jeszcze poczuć się jak w Irlandii. Wartością dodaną stażu zapewne były rozliczne wycieczki (Dublin, Donegal, Moherowe Klify) oraz zajęcia prowadzone przez rdzennych użytkowników języka angielskiego.

                                                                              Weronika Nitka i Błażej WilkowskiWróć
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14. Ministerstwo Środowiska - https://www.gov.pl/web/srodowisko.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych