Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościXX Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację

Data dodania: 28.05.2019


 Jubileuszowe Mistrzostwa odbyły się w dniach 24 – 26  maja 2019 r., a ich organizatorem było Nadleśnictwo Kościerzyna.  Zawody, jak zawsze, rozłożone zostały na dwa dni. W piątek uliczkami, głównie starego miasta, Kościerzyny odbył się bieg sprinterski. Wszyscy podkreślali, że był trudny. Po biegu i podliczeniu wyników rozpoczęła się uroczystość otwarcia Mistrzostw, połączona z ogłoszeniem wyników sprintu. Uroczystości towarzyszył występ naszej orkiestry. Drugi dzień zmagań -to bieg mistrzowski. Odbył się na obrzeżach miasta, w silnie pofałdowanym terenie porośniętym buczynami. Dla nas był to bardzo ważny bieg, gdyż w jego ramach odbyła się rywalizacja o Puchar Fundacji Sport i Przyroda OKO BnOL, dla najlepszej szkoły leśnej. Punkty zbierali zawodnicy (wyniki indywidualne trzech najlepszych z drużyny) startujący w kategoriach: K16, M16, K18, M18, K20, M20. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce (I - Ruciane Nida, III – Goraj, IV – Białowieża). Indywidualnie przywieźliśmy cztery  medale: srebrny w K16 – Dominika Zielińska (kl. 2b), srebrny w M18 – Dominik Chudecki (kl. 2a), brązowy w M16 – Hubert Gostomski (kl. 1b) oraz brązowy opiekun - p. Anna Grzywacz. Punkty dla drużyny zdobywali także: Piotr Sokołowski (kl. 1b), Oskar Reszka (kl. 1a), Remigiusz Grabiński (kl. 1a), Zofia Kowalke (kl. 1c), Marcelina Torkowska (kl. 2b), Dorota Brauer (kl. 2b), Paweł Jezierski (kl. 2c), Jakub Rzepa (kl. 3b), Sebastian i Jakub Wybult (kl. 3b). Po wręczeniu medali odbyła się prezentacja i ślubowanie zawodników powołanych do składu Reprezentacji Leśników Polskich na Mistrzostwa Europy Leśników w Biegu na Orientację, które odbędą się w dniach 6 – 10 sierpnia w Jabloncu, w Górach Izerskich (Czechy). W reprezentacji znaleźli się Dominika Zielińska i Dominik Chudecki. Wszystkim serdeczne gratuluję, a w szczególności młodym uczestnikom, którzy pierwszy raz zmagali się z leśną topografią.

                                                                                              Jolanta Wencel

P.S. Serdecznie dziękuję Panu Sławomirowi Sławińskiemu Nadle śniczemu Nadleśnictwa Osie za przychylne przyjęcie oraz Panu Mariuszowi Deinowskiemu, za poświęcony czas i cenne uwagi podczas treningu na trasach Zielonego Punktu Kontrolnego.    Wróć
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14. Ministerstwo Środowiska - https://www.gov.pl/web/srodowisko.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych