Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościPraktyki z urządzania lasu - szansą dla nas!!!

Data dodania: 22.02.2019


Z inicjatywy dyrektora naszej szkoły 6 lutego 2018r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas trzecich z dyrektorem Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, oddział Gdynia panem Arkadiuszem Kuklińskim. Po wysłuchaniu krótkiego wykładu na temat zakresu pracy, którą wykonują pracownicy tej placówki uczniowie zostali zapoznani z ofertą wakacyjnego stażu. Uczniowie klas trzecich naszej szkoły mają szansę odbycia miesięcznej (płatnej) praktyki w czasie wakacji.
Ale wynagrodzenie to nie wszystko.
Praktyki to szansa na sprawdzenie nowych możliwości na rynku pracy, na pogłębienie wiedzy z zakresu leśnictwa, nawiązywanie nowych znajomości, poznawanie nowego zakresu pracy leśnika, a także doskonalenie umiejętności praktycznych, które będą wykorzystane podczas praktycznej części egzaminu zawodowego. Rozszerzy to nasze CV. Możliwe, że niektórzy z nas zdecydują się w przyszłości na pracę w BULiGL. Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie pomyślnie i niektórzy z nas przez cztery wakacyjne tygodnie zaszyją się w lesie i oddadzą się "wielkoobszarowej inwentaryzacji zasobów leśnych".

Marcelina Talaśka IIIA
 

 


 Wróć
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych