Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościEuropejski Dzień Języków.

Data dodania: 05.10.2018


 Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowych.

Technikum Leśne w Tucholi przyłączyło się do obchodów/w wydarzenia organizując konkurs dla klas I – III, mający na celu zachęcenie uczniów do nauki języków obcych. Każda z klas miała za zadanie przygotować stoisko promocyjne wylosowanego kraju (Austria, Francja, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Rosja, Wielka Brytania, Włochy) oraz danie/dania charakterystyczne dla prezentowanego kraju. Podczas całego dnia - 28.09.2018 - klasy witały się i żegnały z nauczycielami w różnych językach oraz miały za zadanie zaśpiewać piosenkę w danym języku obcym. Komisja, w skład której wchodziła kadra kierownicza szkoły oraz nauczyciele języków obcych, oceniała zadania pod kątem merytorycznym, estetycznym oraz dbałości o poprawność językową. Dużą rolę zwracano również na zaangażowanie klas w przygotowanie zadań konkursowych oraz elementy kulturowe związane z krajami europejskimi. Po burzliwych obradach zdecydowano się na wręczenie nagród dla trzech najlepszych klas:
 I miejsce – klasa 2C (Irlandia), 
II miejsce – klasa 1A (Niemcy) oraz klasa1C (Francja), 
III miejsce – klasa 2A (Rosja).
Wszystkim klasom dziękujemy za bardzo żywiołowe zaangażowanie się w obchody Europejskiego Dnia Języków i mamy nadzieję, że za rok impreza będzie cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem. Szczególne podziękowania należą się Pani Profesor Kamili Wróblewskiej, która bardzo skrupulatnie opracowała scenariusz imprezy. Zespół Języków Obcych jest głęboko przekonany, że Europejski Dzień Języków na stałe wpisze  się w kalendarz organizacyjny pracy szkoły.
Błażej Wilkowski
 


Wróć
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych