Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY SZKÓŁ LEŚNYCH.

Data dodania: 14.04.2018


 

Niestety organizatorzy w tym roku dzień przed konkursem poinformowali nas, że nastąpiła zmiana . Zadania konkursowe układała pracownica Instytutu Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego, która ułożyła 20 zadań wielokrotnego wyboru ABCD, z opcją odpowiedzi TAK/NIE. Uczniowie mieli na to  90 minut czasu. Za udzielenie 1 poprawnej odpowiedzi można było uzyskać 1 punkt, za 2 poprawne odpowiedzi 2 punkty, za 3- 3 punkty, a za 4 poprawne aż 10 punktów. Można więc było maksymalnie zdobyć 200 punktów. Pełni obaw przystępowaliśmy do tych zmagań, bo do tej pory nigdy w ten sposób nie odbywał sie konkurs.

W tym roku rywalizowało 10 drużyn z 9 szkół czyli 30 osób: z Białowieży, Brynka, Goraja, Milicza, Rogozińca, Starościna, Tucholi, Warcina i Zagnańska. Dołączyły w tym roku do rywalizacji  trzy drużyny: z Białowieży, Goraja i Rogozińca.

Założeniem konkursu jest jego przechodniość – kolejne edycje odbywają się w tej szkole, której drużyna zwyciężyła. Jeśli już była ona gospodarzem, to organizatorem jest szkoła, która była następna, a w ostateczności ta, która jeszcze nie była jej organizatorem.

Organizatorami  kolejnych edycji konkursu były technika w: Miliczu, Tucholi, Brynku, Starościnie, Warcinie, Biłgoraju, Zagnańsku i Miliczu.

Naszą szkołę w Konkursie Matematycznym reprezentowali: Aleksandra Dziedzic, Adrianna Pawlak i Patryk Schroeder.

Razem jako drużyna zajęli  drugie miejsce uzyskując  266 punktów i ustępując 19 punktów zwycięzcom - uczniom z Rogozińca, a pokonując  trzecią drużynę o 38 punktów- uczniów z Milicza.

 Ola zdobyła najbardziej niewdzięczne miejsce, bo czwarte- ustępując tylko o 1 punkt zdobywcy trzeciego miejsca, Patryk - piąte- ustępując Oli też 1 punkt.

W przyszłym roku organizatorem  dziewiątej edycji konkursu będzie Technikum Leśne w Białowieży. Z nową wiarą w zwycięstwo pojedziemy tam w przyszłym roku.

 

 

 

                                                                                                 Danuta Wutrych

 

 

 Wróć
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych