Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościX Konkurs Umiejętności Leśnych

Data dodania: 14.03.2018


Już po raz drugi z rzędu reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Umiejętności Leśnych w Rucianem-Nidzie. Tegoroczny, rozgrywany w dniach 08-09 marca był jubileuszowy, bo dziesiąty. Nasza szkolna drużyna pilarzy pod dowództwem Pana profesora Kamila Szarmacha wystąpiła w składzie: Arkadiusz Filipski, Marcin Schmidt, Maciej Kacprowicz, Maciej Pilarski i Piotr Jendrzyński.

Pierwszego dnia miały miejsce zawody drwali, zgodne z regulaminem IALC, w których startowaliśmy w kategorii „uczniowie”. Trzeba powiedzieć, że wyszło nam rewelacyjnie, gdyż w każdej konkurencji (ścinka drzew, wymiana łańcucha tnącego, przerzynka złożona, przerzynka precyzyjna i okrzesywanie) zajęliśmy pierwsze trzy miejsca, przez co zebraliśmy wszystkie medale. Najlepszy w pracy pilarką łącznie okazał się Marcin Schmidt. Drugiego dnia odbył się bieg leśnika. Musieliśmy rozpoznać między innymi ptaki, grzyby, czy owady. W dalszej części określaliśmy miąższość drzew oraz pracowaliśmy na rejestratorach. Dużo punktów przyniosło nam strzelanie z wiatrówek, czy konkurencja pierwszej pomocy przedmedycznej. Jedną z ciekawszych dyscyplin był slalom ciągnikiem. Finalnie zajęliśmy pierwsze 3 miejsca w biegu leśnika (tu najlepszy okazał się Arkadiusz Filipski).

Pierwsze miejsce po zliczeniu wszystkich punktów (zawody drwali plus bieg leśnika) także przypadło Arkowi. Zmęczenie, ale pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu. Mając w pamięci bardzo ciepłe przyjęcie i świetnie zorganizowane zawody, już cieszymy się ze zaproszenia na przyszłoroczną edycję!

 

Tekst: Piotr Jendrzyński

Fot.: Maciej PilarskiWróć
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych