Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościŚwiatowy Dzień Mokradeł

Data dodania: 01.03.2020

 Z okazji Światowego Dnia Mokradeł, w 49 rocznicę podpisania Konwencji Ramsarskiej (2.02.1971 r.), Nadleśnictwo Tuchola wraz z RDOŚ w Bydgoszczy zorganizowało dla uczniów naszej szkoły terenowe zajęcia dydaktyczne w parku dendrologicznym w Gołąbku oraz na ścieżce przyrodniczo – dydaktycznej „Jelenia Wyspa”. Pod przewodnictwem Pana J. Sali, leśniczego Leśnictwa Wymysłowo oraz Pana S. Dąbrowskiego, pracownika RDOŚ  w Bydgoszczy, mieliśmy okazję zapoznać się z siedliskami podmokłymi występującymi w sąsiedztwie rzeki Stążki oraz napotkanymi na szlaku naszej wędrówki torfowiskami. Edukacyjny spacer skłonił nas do głębszego zastanowienia się nad rolą mokradeł dla człowieka i biocenoz leśnych i nieleśnych, a także bezwzględną koniecznością ich ochrony w związku ze zmianami klimatycznymi.  Dziękujemy za przekazaną wiedzę merytoryczną i nakłonienie do refleksyjnego potraktowania tak ważkiego obecnie tematu.

                                                                                     Jolanta Wencel  

Pączki, chruściki i… ZUMBA

Data dodania: 27.02.2020

 Pączki, chruściki i… ZUMBA 

Z czym kojarzy się nam tłusty czwartek? Oczywiście, że z pączkami. Jednak potrafimy połączyć jedzenie pyszności i tracenie kalorii. Jak? Niezaprzeczalnie tańcząc zumbę! W miniony czwartek 20 lutego nasza sala STS zamieniła się w club disco z lat 80. Kolorowe światełka i balony stworzyły karnawałowy  klimat. „Dekoracją” stali się także uczniowie, którzy postanowili ubrać się w stylu lat 80. Najlepsze stylówki zostały nagrodzone.Zajęcia prowadziła Pani instruktor Monika Kowalewska. Wspólnie zatańczyliśmy kilka układów naśladując ruchy Pani Moniki. Jednak później to my staliśmy się instruktorami i zaprezentowaliśmy, jak tańczymy belgijkę. Między tańcami zajadaliśmy pączki. Jak było? Wspaniale! Do ciszy nocnej byliśmy w karnawałowych nastrojach, jednak trzeba było wrócić na noc do internatu. Jak zawsze możemy liczyć na p. Karolinę Biernacką-Zarembe, p.Annę Daniłowicz oraz p.Aleksandrę Dopke, które były głównymi organizatorami całego przedsięwzięcia. PGR oraz MRI także miały swój wkład w przygotowanie tej inicjatywy. 
Na drugi dzień wszyscy odczuwaliśmy zakwasy, które przypominały nam o tym, jak wspaniale się bawiliśmy. 
Marcelina Talaśka
 

Konkurs fotograficzny -Bory Tucholskie w obiektywie leśników.

Data dodania: 24.02.2020

Nasza szkoła obchodzi w tym roku  jubileusz  55-lecia istnienia. Z  tej okazji   Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy  wraz z Dyrektorem Technikum Leśnego im.Adama Loreta  zapraszają uczniów i absolwentów Technikum Leśnego  do udziału w konkursie fotograficznym : "Bory Tucholskie w obiektywie leśników".

Konkurs  współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Szczegóły dotyczące konkursu, regulaminu i formularze  zgłoszeniowe znajdują się w poniższym linku:

http://bydgoszcz.rdos.gov.pl/bory-tucholskie-w-obiektywie-lesnikow

Zachęcamy do udziału w konkursie!

 

Lucyna Chylewska

Mirosław Kłosowski

Zaproszenie na Jubileusz 55-lecia Technikum Leśnego w Tucholi

Data dodania: 24.02.2020

   Serdecznie zapraszamy absolwentów oraz sympatyków naszej szkoły na Jubileusz 55-lecia jej istnienia oraz Zjazd Absolwentów, który połączony  zostanie z Dniem Patrona Adama Loreta. Uroczystość odbędzie się w piątek 5 czerwca. Wkrótce przedstawimy Państwu program obchodów oraz inne szczegółowe informacje.

 

                                      Komitet organizacyjny

 

 

 

 

WALENTYNKOWE KONCERTY REPREZENTACYJNEJ ORKIESTRY LASÓW PAŃSTWOWYCH

Data dodania: 24.02.2020

 W piątek i sobotę (14/15.02.2020) w Tucholskim Ośrodku Kultury wystąpiła Reprezentacyjna Orkiestra Lasów Państwowych działająca przy Technikum Leśnym im. A. Loreta pod batutą Mirosława Pałczyńskiego. Koncerty odbyły się z okazji Walentynek, a sala pękała w szwach. W repertuarze pojawiła się między innymi wiązanka Tiny Turner, Queen, muzyka z filmu "Piraci z Karaibów", czy Thriller - Michaela Jacksona.

Dariusz Mróz

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Data dodania: 21.02.2020

 18 lutego 2020 r. po raz kolejny w bibliotece szkolnej spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. W związku z Nagrodą Nobla dla Olgi Tokarczuk omawialiśmy jej debiutancką powieść pt. „Prawiek i inne czasy”. Nasze zebranie było wyjątkowo liczne. Jak zawsze wrażenia i opinie na temat przeczytanej książki były tak różne, jak różni są uczniowie naszej szkoły. Od zachwytu, po zdziwienie, od fascynacji, po znużenie – tak skrajne emocje wywołała Olga Tokarczuk. Może dlatego jest Noblistką?

Następne spotkanie DKK dotyczyć będzie powieści C. Zafona „Cień wiatru”. Zapraszamy.

Katarzyna Umińska

Małgorzata Zawadzka

Zaproszenie

Data dodania: 13.02.2020

 

Data dodania: 07.02.2020

 

Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów

Data dodania: 31.01.2020

      Rok szkolny 2019/2020 jest czwartym z rzędu, gdzie kolejne dwie grupy uczniów mają możliwość wyjazdu na praktyki zawodowe w ramach projektu ”Praktyki w Irlandii na wyciągnięcie ręki” w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów 

i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

    W tegorocznej edycji zainteresowanie uczniów klas pierwszych i drugich Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi było zdecydowanie większe a niżeli miało to miejsce
w latach ubiegłych. 56 kandydatów aplikowało o  pierwsze 19 miejsc z poziomu klas drugich i 20 miejsc z poziomu klas pierwszych, które zapewniały uczestnictwo w wyjeździe na szmaragdową wyspę. Zgodnie z regulaminem kandydaci, którzy uzyskali 5 kolejnych miejsc, znaleźli się na liście rezerwowej, na wypadek rezygnacji którejś z  osób zakwalifikowanych do tegorocznego projektu.

   W procesie rekrutacyjnym brano pod uwagę następujące wytyczne:

- wynik testu z języka angielskiego oraz wiedzy o Irlandii,

- wynik testu z wiedzy leśnej,

- średnia ocen z przedmiotów zawodowych uzyskanych na koniec pierwszego okresu klasyfikacyjnego w roku szkolnym 2019/2020,

- ocena z języka angielskiego uzyskana na koniec pierwszego okresu klasyfikacyjnego w roku szkolnym 2019/2020,

- ocena zachowania uzyskana na koniec pierwszego okresu klasyfikacyjnego w roku szkolnym 2019/2020,

- olimpiady/konkursy na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim, regionalnym.

   Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do projektu, zobowiązani są do udziału w zajęciach przygotowujących do wyjazdu na praktyki zagraniczne w zakresie:

- przygotowanie kulturowo-językowe,

- zajęcia z ochrony przyrody,

- kurs psychologiczny,

 

   Zastrzega się, że terminy zajęć przygotowujących do wyjazdu na praktyki zagraniczne mogą ulec zmianie w związku z harmonogramem planu pracy szkoły, o czym uczestnicy projektu będą na bieżąco informowani przez koordynatorów projektu.

Błażej Wilkowski

Praktyki w Irlandii na wyciągnięcie ręki

Data dodania: 23.01.2020

 Lista osób zakwalifikowanych do projektu :  ” Praktyki w Irlandii na wyciągnięcie ręki” o numerze 

POWERVET-2019-1-PL01-KA102-063440 w ramach projektu  "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe
1. Biziorek Patryk
2. Ciara Patryk
3. Dorau Patryk
4. Gostomski Hubert
5. Grabiński Remigiusz
6. Jagodziewska Kinga
7. Kiełbratowski Eryk
8. Król Paulina 
9. Michalski Marcin
10. Muszyński Damian 
11. Nogalski Jakub 
12. Nowicki Cezary 
13. Nowicki Grzegorz
14. Reszka Oskar 
15. Sokołowski Piotr 
16. Wandas Paweł 
17. Wodzińska Aneta 
18. Woźniak Roksana
19. Wziątek Karol
Lista rezerwowa osób zakwalifikowanych do projektu :  ” Praktyki w Irlandii na wyciągnięcie ręki” o numerze POWERVET-2019-1-PL01-KA102-063440 w ramach projektu  "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14. Ministerstwo Środowiska - https://www.gov.pl/web/srodowisko.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych