Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościInformacje nt. organizacji pracy szkoły od 8 kwietnia br.

Data dodania: 04.04.2019

 

Szanowni Państwo! Drodzy Rodzice!

  W imieniu dyrektora Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi pana Piotra Marciniaka uprzejmie informuję, że – mimo planowanej przez część pracowników szkoły akcji strajkowej od poniedziałku 8 kwietnia br. – szkoła będzie funkcjonować normalnie i zgodnie z planem. Dyrektor jest w stanie zapewnić bezpieczne warunki pobytu Państwa dzieci, a naszych uczniów w szkole i w internacie, podczas praktyki zawodowej oraz terenowych zajęć edukacyjnych.

    Nasza szkoła nie zawiesza zajęć lekcyjnych i praktycznych, a wszelkie ewentualne zmiany w planie lekcji na dany dzień, pojawią się z odpowiednim wyprzedzeniem w harmonogramie zastępstw, dostępnym na stronie internetowej szkoły, w budynku głównym oraz w internacie. Niezakłócona również będzie praca internatu, kuchni i stołówki.

   W związku z powyższym uczniowie, którzy wyjechali do domu, powinni pojawić się w internacie w niedzielę 7 kwietnia, a w szkole w poniedziałek 8 kwietnia.

   Poniżej podaję informację, które klasy będą miały lekcje, a które wyjadą na praktykę zawodową bądź terenowe zajęcia edukacyjne:

Ia, Ib – zajęcia lekcyjne

Ic – terenowe zajęcia edukacyjne (do środy 10 kwietnia włącznie)

IIa, IIb, IIc – praktyka zawodowa

IIIa – zajęcia lekcyjne

IIIb – terenowe zajęcia edukacyjne (do środy 10 kwietnia włącznie)

IVa, IVb, IVc – zajęcia lekcyjne

                                Z poważaniem

                          Anna Stybaniewicz-Pik                      

                            wicedyrektor szkoły

Informacje na temat organizacji pracy szkoły 3, 4 i 5 kwietnia

Data dodania: 02.04.2019

 

Poniżej podaję informacje, dotyczące obowiązkowego wyjazdu części klas do domu,  po lekcjach w środę 3 kwietnia:

a)       Wyjeżdżają obowiązkowo klasy: 1a, 1b, 3a, 4a, 4b i 4c (z tych klas zostają w szkole i w internacie tylko uczniowie zaangażowani w Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców!).

b)       Zostają w szkole i w internacie klasy: 1c (terenowe zajęcia edukacyjne), 2a, 2b i 2c (praktyka zawodowa) i 3b (terenowe zajęcia edukacyjne).

6) Lekcje w środę 3 kwietnia 2019 r.:

1 lekcja – 7.00 – 7.45          

2 lekcja – 7.50 – 8.35        

3 lekcja – 8.40 – 9.25      

4 lekcja – 9.30 – 10.15    

5 lekcja – 10.20 – 11.05    

6 lekcja – 11.10 – 11.55                       

7 lekcja – 12.00 – 12.30 (lekcja skrócona)           

8 lekcja – 12.35 – 13.05 (lekcja skrócona).

 

            Anna Stybaniewicz-Pik

Zaproszenie

Data dodania: 01.04.2019

 

Kameralne Spotkanie z Irlandią

Data dodania: 28.03.2019

 Praktyki w Irlandii na wyciągnięcie ręki”  w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+

Kameralne Spotkanie z Irlandią 

    -to kolejna edycja  internackich,, podróży po świecie''. W rolę globtroterów wcieliła się tym razem grupa młodzieży, która spędziła  ostatnie wakacje na praktykach zawodowych w irlandzkim mieście Sligo oraz uczniowie, którzy wyjazd do Irlandii mają dopiero w planach. Gościliśmy panią psycholog Iwonę Chmara, która prowadzi warsztaty przygotowujące do wyjazdu na przełomie lipca i sierpnia 2019. Przygotowaliśmy dekoracje nawiązujące do niedawnych (17.03) obchodów Dnia Św. Patryka- patrona Irlandii. Wspomnienia, wspólne oglądanie zdjęć i filmów, cenne porady i wskazówki starszych koleżanek i kolegów wypełniły wieczór. Tradycyjna muzyka irlandzka, zielone ciasteczka w kształcie koniczynki oraz prawie prawdziwa kawa po irlandzku uprzyjemniły spotkanie.

                Mamy nadzieje, że przyjemnie spędziliście czas. Zdjęcia do obejrzenia w fotogalerii.

Aleksandra Dopke

Karolina Biernacka-Zaremba

Marlena Nelke-Redzimska

 

Zaproszenie na wystawę

Data dodania: 21.03.2019

 

Zaproszenie

Data dodania: 18.03.2019

 

Sukces Dawida Kozaneckiego

Data dodania: 08.03.2019

Fundacja Ekologiczna Laudato Si zorganizowała ogólnopolski konkurs pt. "Jesienne liczenie ptaków wędrownych" . Konkurs przyrodniczy przeznaczony był dla osób, które  chciały pogłębić swoją aktywność i wykazać się dodatkowymi zdolnościami jako ornitolodzy.   Uczeń naszej szkoły Dawid Kozanecki zajął trzecie miejsce. Wykonał pracę przedstawiającą prawidłowo wykonaną obserwacje ptaków w terenie, specyfikę miejsca I liczbę zaobserwowanych gatunków .

Robert Nowakowski

Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza

Data dodania: 06.03.2019

 Projekt „Prymusi zawodu Kujaw i Pomorza” realizowany jest przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Jest to pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie nauki przedmiotów zawodowych. 

Kraina morza, klifów i wysp

Data dodania: 06.03.2019

 W takim właśnie kontekście , podczas „Czwartkowego spotkania z przyrodą” w dniu 28 lutego br., o Wolińskim Parku Narodowym opowiadała Pani Elżbieta Waliszewska – Lorent, Główny specjalista ds. edukacji WPN. Opowieść przeniosła nas do roku 1960, kiedy to, dzięki staraniom m.in. prof. Szafera, został utworzony Woliński PN, znacznie powiększony o przybrzeżny pas wód Bałtyku, wyspiarską wsteczną deltę Świny z otaczającymi ją wodami Zalewu Szczecińskiego, w roku 1996. Zyskał wtedy miano pierwszego w Polsce parku morskiego.

                                                                                           

Szkolenie z zakresu pielęgnacji drzew

Data dodania: 03.03.2019

Dnia 25 lutego zakończył się kurs arborystyczny trwający łącznie trzy dni. Jak co roku odbywał się on na poziomie klas trzecich w ramach cotygodniowych zajęć praktycznych. Na spotkaniach z prowadzącym szkolenie, panem Pawłem Oleszkiewiczem poznaliśmy pracę arborysty, zarówno w teorii, jak i praktyce. Wyczerpująco omawialiśmy kwestię pielęgnacji, czy usuwania drzew pod względem prawnym. Zapoznaliśmy się ze specjalistycznym wyposażeniem i ubiorem obowiązującym przy wykonywaniu tego typu prac na wysokości oraz wymaganiami, które trzeba spełniać, aby wykonywać ten zawód. Mieliśmy możliwość poznania sprzętu arborystycznego oraz wypróbowania go w praktyce. Były to między innymi: proca, z której strzelaliśmy do wyznaczonego celu w koronach drzew, specjalistyczne liny i ściągacze, czy choćby piły ręczne i spalinowe. Wszyscy nauczyli się, jak poprawnie zakładać węzły i mocowania. Najbardziej wyczekiwanym przez nas zadaniem było wspięcie się na drzewo. Chętne osoby z grupy odpowiednio do tego przeszkolone i wyposażone w niezbędny sprzęt wspinały się pod okiem prowadzącego. Szkolenie to było przyjemnym połączeniem pracy i zabawy. Na pewno zdobyte doświadczenia zostaną w naszej pamięci na długo.
 
Zuzanna Żabińska i Patrycja Jakubowska
1
2
3
4
5
6
7
8
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych