Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościZaproszenie na Jubileusz 55-lecia Technikum Leśnego w Tucholi

Data dodania: 02.03.2020

 

Szanowni Państwo!

 

  Serdecznie zapraszamy absolwentów oraz sympatyków tucholskiej  szkoły leśnej  na obchody Jubileuszu 55-lecia Jej istnienia oraz na Zjazd Absolwentów, które odbędą się  w Technikum Leśnym im. Adama Loreta w Tucholi 5 czerwca 2020 roku.

 

 Jednocześnie zwracamy się z gorącą prośbą o rozpowszechnienie informacji  o wspomnianej wyżej uroczystości. Zależy nam  bardzo, aby informacja o tym wydarzeniu dotarła do jak najszerszej rzeszy absolwentów. Z badania losów absolwentów wynika, że nasi byli uczniowie pracowali i nadal pracują praktycznie na terenie całego kraju. Będziemy ogromnie wdzięczni  za spełnienie naszej prośby.

 

Światowy Dzień Mokradeł

Data dodania: 01.03.2020

 Z okazji Światowego Dnia Mokradeł, w 49 rocznicę podpisania Konwencji Ramsarskiej (2.02.1971 r.), Nadleśnictwo Tuchola wraz z RDOŚ w Bydgoszczy zorganizowało dla uczniów naszej szkoły terenowe zajęcia dydaktyczne w parku dendrologicznym w Gołąbku oraz na ścieżce przyrodniczo – dydaktycznej „Jelenia Wyspa”. Pod przewodnictwem Pana J. Sali, leśniczego Leśnictwa Wymysłowo oraz Pana S. Dąbrowskiego, pracownika RDOŚ  w Bydgoszczy, mieliśmy okazję zapoznać się z siedliskami podmokłymi występującymi w sąsiedztwie rzeki Stążki oraz napotkanymi na szlaku naszej wędrówki torfowiskami. Edukacyjny spacer skłonił nas do głębszego zastanowienia się nad rolą mokradeł dla człowieka i biocenoz leśnych i nieleśnych, a także bezwzględną koniecznością ich ochrony w związku ze zmianami klimatycznymi.  Dziękujemy za przekazaną wiedzę merytoryczną i nakłonienie do refleksyjnego potraktowania tak ważkiego obecnie tematu.

                                                                                     Jolanta Wencel  

Pączki, chruściki i… ZUMBA

Data dodania: 27.02.2020

 Pączki, chruściki i… ZUMBA 

Z czym kojarzy się nam tłusty czwartek? Oczywiście, że z pączkami. Jednak potrafimy połączyć jedzenie pyszności i tracenie kalorii. Jak? Niezaprzeczalnie tańcząc zumbę! W miniony czwartek 20 lutego nasza sala STS zamieniła się w club disco z lat 80. Kolorowe światełka i balony stworzyły karnawałowy  klimat. „Dekoracją” stali się także uczniowie, którzy postanowili ubrać się w stylu lat 80. Najlepsze stylówki zostały nagrodzone.Zajęcia prowadziła Pani instruktor Monika Kowalewska. Wspólnie zatańczyliśmy kilka układów naśladując ruchy Pani Moniki. Jednak później to my staliśmy się instruktorami i zaprezentowaliśmy, jak tańczymy belgijkę. Między tańcami zajadaliśmy pączki. Jak było? Wspaniale! Do ciszy nocnej byliśmy w karnawałowych nastrojach, jednak trzeba było wrócić na noc do internatu. Jak zawsze możemy liczyć na p. Karolinę Biernacką-Zarembe, p.Annę Daniłowicz oraz p.Aleksandrę Dopke, które były głównymi organizatorami całego przedsięwzięcia. PGR oraz MRI także miały swój wkład w przygotowanie tej inicjatywy. 
Na drugi dzień wszyscy odczuwaliśmy zakwasy, które przypominały nam o tym, jak wspaniale się bawiliśmy. 
Marcelina Talaśka
 

Konkurs fotograficzny -Bory Tucholskie w obiektywie leśników.

Data dodania: 24.02.2020

Nasza szkoła obchodzi w tym roku  jubileusz  55-lecia istnienia. Z  tej okazji   Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy  wraz z Dyrektorem Technikum Leśnego im.Adama Loreta  zapraszają uczniów i absolwentów Technikum Leśnego  do udziału w konkursie fotograficznym : "Bory Tucholskie w obiektywie leśników".

Konkurs  współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Szczegóły dotyczące konkursu, regulaminu i formularze  zgłoszeniowe znajdują się w poniższym linku:

http://bydgoszcz.rdos.gov.pl/bory-tucholskie-w-obiektywie-lesnikow

Zachęcamy do udziału w konkursie!

 

Lucyna Chylewska

Mirosław Kłosowski

Zaproszenie na Jubileusz 55-lecia Technikum Leśnego w Tucholi

Data dodania: 24.02.2020

   Serdecznie zapraszamy absolwentów oraz sympatyków naszej szkoły na Jubileusz 55-lecia jej istnienia oraz Zjazd Absolwentów, który połączony  zostanie z Dniem Patrona Adama Loreta. Uroczystość odbędzie się w piątek 5 czerwca. Wkrótce przedstawimy Państwu program obchodów oraz inne szczegółowe informacje.

 

                                      Komitet organizacyjny

 

 

 

 

WALENTYNKOWE KONCERTY REPREZENTACYJNEJ ORKIESTRY LASÓW PAŃSTWOWYCH

Data dodania: 24.02.2020

 W piątek i sobotę (14/15.02.2020) w Tucholskim Ośrodku Kultury wystąpiła Reprezentacyjna Orkiestra Lasów Państwowych działająca przy Technikum Leśnym im. A. Loreta pod batutą Mirosława Pałczyńskiego. Koncerty odbyły się z okazji Walentynek, a sala pękała w szwach. W repertuarze pojawiła się między innymi wiązanka Tiny Turner, Queen, muzyka z filmu "Piraci z Karaibów", czy Thriller - Michaela Jacksona.

Dariusz Mróz

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Data dodania: 21.02.2020

 18 lutego 2020 r. po raz kolejny w bibliotece szkolnej spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. W związku z Nagrodą Nobla dla Olgi Tokarczuk omawialiśmy jej debiutancką powieść pt. „Prawiek i inne czasy”. Nasze zebranie było wyjątkowo liczne. Jak zawsze wrażenia i opinie na temat przeczytanej książki były tak różne, jak różni są uczniowie naszej szkoły. Od zachwytu, po zdziwienie, od fascynacji, po znużenie – tak skrajne emocje wywołała Olga Tokarczuk. Może dlatego jest Noblistką?

Następne spotkanie DKK dotyczyć będzie powieści C. Zafona „Cień wiatru”. Zapraszamy.

Katarzyna Umińska

Małgorzata Zawadzka

Zaproszenie

Data dodania: 13.02.2020

 

Data dodania: 07.02.2020

 

Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów

Data dodania: 31.01.2020

      Rok szkolny 2019/2020 jest czwartym z rzędu, gdzie kolejne dwie grupy uczniów mają możliwość wyjazdu na praktyki zawodowe w ramach projektu ”Praktyki w Irlandii na wyciągnięcie ręki” w ramach projektu "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów 

i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego" realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

    W tegorocznej edycji zainteresowanie uczniów klas pierwszych i drugich Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi było zdecydowanie większe a niżeli miało to miejsce
w latach ubiegłych. 56 kandydatów aplikowało o  pierwsze 19 miejsc z poziomu klas drugich i 20 miejsc z poziomu klas pierwszych, które zapewniały uczestnictwo w wyjeździe na szmaragdową wyspę. Zgodnie z regulaminem kandydaci, którzy uzyskali 5 kolejnych miejsc, znaleźli się na liście rezerwowej, na wypadek rezygnacji którejś z  osób zakwalifikowanych do tegorocznego projektu.

   W procesie rekrutacyjnym brano pod uwagę następujące wytyczne:

- wynik testu z języka angielskiego oraz wiedzy o Irlandii,

- wynik testu z wiedzy leśnej,

- średnia ocen z przedmiotów zawodowych uzyskanych na koniec pierwszego okresu klasyfikacyjnego w roku szkolnym 2019/2020,

- ocena z języka angielskiego uzyskana na koniec pierwszego okresu klasyfikacyjnego w roku szkolnym 2019/2020,

- ocena zachowania uzyskana na koniec pierwszego okresu klasyfikacyjnego w roku szkolnym 2019/2020,

- olimpiady/konkursy na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim, regionalnym.

   Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do projektu, zobowiązani są do udziału w zajęciach przygotowujących do wyjazdu na praktyki zagraniczne w zakresie:

- przygotowanie kulturowo-językowe,

- zajęcia z ochrony przyrody,

- kurs psychologiczny,

 

   Zastrzega się, że terminy zajęć przygotowujących do wyjazdu na praktyki zagraniczne mogą ulec zmianie w związku z harmonogramem planu pracy szkoły, o czym uczestnicy projektu będą na bieżąco informowani przez koordynatorów projektu.

Błażej Wilkowski

1
2
3
4
5
6
7
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14. Ministerstwo Środowiska - https://www.gov.pl/web/srodowisko.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych