Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościZebranie z Rodzicami

Data dodania: 28.09.2018

                                                                                                                                         Zebranie z Rodzicami

w Technikum Leśnym im. Adama Loreta w Tucholi

w dniu 30 września 2018 roku

Harmonogram zebrania:

Zebranie ogólne Dyrekcji Szkoły i Nauczycieli z Rodzicami

SALA TENISA STOŁOWEGO

godz. 12:00-13:00

 

Zebranie z Wychowawcami Klas

godz. 13:10-14:10

Wykaz sal na zebranie Wychowawców Klas z Rodzicami: 

XV Międzynarodowy Młodzieżowy Konkurs Leśny w Rosji

Data dodania: 24.09.2018

 Kolejna edycja konkursu, zorganizowanego przez  Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska Federacji Rosyjskiej, odbyła się dniach 17 – 21 września br. w Moskwie. Wzięło w nim udział  33 przedstawicieli z 16 państw, z czterech kontynentów. Polską ekipę stanowili studenci z Wydziałów Leśnych SGGW w Warszawie i UP w Poznaniu (po jednej osobie) oraz dwoje uczniów z naszej szkoły: Alicja Biłoszewska oraz Mateusz Muzolf.

                                                                              Jolanta Wencel

Bieg przełajowy w Czarnem

Data dodania: 23.09.2018

18 września uczniowie Technikum Leśnego wzięli udział w I Biegu Przełajowym im. Ppłk Macieja Kalenkiewicza ps. „Kotwicz”. Bieg został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Brygada Inki” a jego celem było uczczenie 100 - lecia Odzyskania Niepodległości Państwa Polskiego oraz promowanie wartości patriotycznych. Do udziału w zawodach zostały zaproszone reprezentacje szkół mundurowych.

Do Czarnego, gdzie odbyły się zawody, na spotkanie z młodzieżą przyjechali Niezwykli Goście. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnieży AK swoją obecnością zaszczycili nas kombatanci, którzy dobrym słowem wsparli młodzież i nie kryli wzruszenia, że tylu młodych ludzi angażuje się w inicjatywy o charakterze patriotycznym. Była to niecodzienna okazja aby porozmawiać ze świadkami walk o wolną i suwerenna Ojczyznę.

XXV Mistrzostwa Europy Leśników w Biegu na Orientację

Data dodania: 23.09.2018

 Mistrzostwa odbyły się w tym roku na Łotwie, w miejscowości Sigulda, 50 km na północny – wschód od Rygi, leżącej w tzw. „Szwajcarii Łotewskiej”, nad wąwozem rzeki Gałuja, w dniach 5 – 10 sierpnia. Wzięły w nich udział ekipy z 16 państw: Białorusi, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Norwegii, Polski, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Do startu zgłoszono 402 osoby. Naszą szkołę reprezentował Paweł Jezierski, uczeń klasy II c, który wyjechał na zawody, już tradycyjnie, pod opieką Pana Zygmunta Jelińskiego z TL w Goraju. Był to bardzo udany debiut Pawła w ME: w biegu sprinterskim – 4 miejsce, w biegu mistrzowskim – 11 miejsce (po „przygodach” z osami), w biegu sztafetowym – 3 miejsce. Brązowy medal w sztafecie Paweł zdobył w kategorii M – 18, startując z Sewerynem Spickerem, uczniem TL w Goraju. Zawody to nie tylko rywalizacja, to także szansa na nowe znajomości i poznawanie ciekawych miejsc (wycieczka do stolicy Łotwy – Rygi).  Serdecznie gratulujemy sukcesu.

                                                                Jolanta Wencel   

Uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi na targach Eko-Las

Data dodania: 21.09.2018

Dnia 8 września uczniowie naszej szkoły w składzie: Hubert Schwarz, Maciej Pilarski, Piotr Jendrzyński, Hubert Sobieraj, Maciej Wysmulski, Szymon Burczyk, Adrian Kłoskowski oraz Krzysztof Schultka pod opieką p. prof. Kamila Szarmacha, udali się na targi EKO-LAS do Mostków koło Świebodzina.

 

Na znanej miłośnikom branży leśnej imprezie prezentowali się liczni producenci harwesterów, forwarderów, skiderów i wielu innych maszyn leśnych. Obecni byli także przedstawiciele PGL LP z okolicznych nadleśnictw oraz Ośrodka Techniki Leśnej w Jarocinie, który przedstawił ofertę różnego rodzaju sadzarek leśnych i innych maszyn do przygotowania gleby, których pracę można było obejrzeć na żywo. Na stoisku OTL zobaczyć można było także prototyp pierwszego polskiego forwardera!

 

Wśród wystawców nie zabrakło także firm prezentujących pilarki łańcuchowe, czy podstawowe narzędzia leśne z bogatą ofertą odzieży dla drwali i wszystkich pracujących w lesie włącznie. Pokazane zostały dosłownie wszystkie narzędzia i maszyny niezbędne dla sektora leśnego prezentowane przez czołowych, jak i mniej znanych producentów z Polski i zagranicy. Na targach zobaczyć można było jedyną w Polsce bestię wśród harwesterów - "Scorpion" marki Ponsse. Całość pokazów okraszona była licznymi pokazami terenowymi. Podczas tego dnia targów nieprzerwanie trwały III Mistrzostwa Polski Operatorów Forwarderów, które zwieńczył emocjonujący finał na koniec dnia. Przepełnieni pozytywnymi emocjami, wieczorem z dawką nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły. Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji na naszym profilu na facebooku.

 

Krzysztof Schultka

Lista kandydatów przyjętych

Data dodania: 13.07.2018

    Szanowni Państwo! Drodzy uczniowie przyjęci do klas pierwszych!

   Uprzejmie informuję, że opublikowana dnia 13 lipca 2018 r.,  zgodnie z zarządzeniem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, lista kandydatów przyjętych do klas pierwszych Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi znajduje się pod zakładką „Kandydaci”, umieszczoną u góry na stronie głównej www.tltuchola.pl, na ostatniej pozycji menu.

   Dziękuję Państwu za nasze dzisiejsze spotkanie oraz za dopełnienie formalności związanych z procesem rekrutacji. Serdecznie gratuluję osobom przyjętym do naszej szkoły. Miłych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!

Piotr Marciniak

dyrektor szkoły

Artykuł o „Bajarzach z Leśnej Polany” w „Echach Leśnych”

Data dodania: 10.07.2018

   W najnowszym numerze czasopisma „Echa Leśne” (nr 2(632)2018) na stronie 7 przeczytać można artykuł na temat ogólnopolskiego konkursu „Bajarze z Leśnej Polany”, którego dwunasta edycja odbyła się w dniach od 17 do 18 maja br. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

   Z przyjemnością przypominam, że uczniowie Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi odnieśli sukces w tym prestiżowym konkursie. Jakub Chludziński z klasy 2a zdobył za swoją gawędę I miejsce, natomiast Kajetan Sala z klasy 2b otrzymał wyróżnienie.

   Anna Stybaniewicz-Pik

HARMONOGRAM PISEMNYCH EGZAMINÓW MATURALNYCH w TERMINIE POPRAWKOWYM

Data dodania: 10.07.2018

PISEMNY EGZAMIN MATURALNY z MATEMATYKI-PP-501 (Aula)

21.08.2018 r. (WTOREK), 9:00

Przewodniczący: Piotr Kiersznicki

Członek: Kamil Szarmach

Członek z zewnątrz: Joanna Zabrocka

Rezerwa: Robert Nowakowski

 

 

Lista kandydatów zakwalifikowanych i lista kandydatów rezerwowych

Data dodania: 06.07.2018

 Szanowni Państwo! Drodzy Kandydaci do klas pierwszych oraz Rodzice!

Uprzejmie informuję, że opublikowane dnia 6 lipca 2018 r.,  zgodnie z zarządzeniem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia oraz kandydatów rezerwowych do klas pierwszych Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi znajdują się pod zakładką „Kandydaci”, umieszczoną u góry na stronie głównej www.tltuchola.pl, na przedostatniej oraz ostatniej pozycji menu.

   Jednocześnie przypominam, że podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych do szkoły nastąpi w piątek 13 lipca 2018 roku. Zapraszam Kandydatów oraz ich Rodziców na spotkanie informacyjne w tym dniu na godzinę 12.00 do sali tenisa stołowego.

           Piotr Marciniak

           dyrektor szkoły

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły!

Data dodania: 26.06.2018

 Mam nadzieję, że rok szkolny 2017/2018 spędzony wspólnie w murach naszego technikum leśnego, pozostanie w pamięci każdego z Was. Dziękuję Nauczycielom za odkrywanie w młodych ludziach talentów, motywowanie ich do działania, zachęcanie do wytężonej pracy, aby młodzież była coraz lepiej przygotowana do wyzwań, jakie niesie współczesny świat. Dziękuję Pracownikom administracji i obsługi szkoły za wspieranie jej pracy na rzecz dobrej edukacji i wychowania. Dziękuję również w szczególny sposób Rodzicom i Opiekunom naszych Uczniów za pierwsze wsparcie na krętej drodze do wiedzy. Dziękuję Wam drodzy Uczniowie – nie tylko za wysoką średnią ocen i wysoką frekwencję, ale przede wszystkich za to, że tworzycie tę szkołę i wnosicie w nią młodość, energię i życie.

 

   Życzę Wszystkim, aby wakacje i urlopy były czasem dobrego odpoczynku, nabierania siły do dalszej nauki i pracy. Proszę Was, drodzy Uczniowie, pamiętajcie o: różnego rodzaju zagrożeniach, o możliwości wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych, o niebezpieczeństwach wynikających z zażywania dopalaczy, alkoholu itp., o rozważnym korzystaniu ze zdobytego niedawno prawa jazdy, o kąpielach tylko w miejscach dozwolonych.

 Do zobaczenia na rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019!

Darz Bór!

Dyrektor szkoły Piotr Marciniak wraz z kadrą kierowniczą

1
2
3
4
5
6
7
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych