Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościWyjątkowy listopad na 100-lecie odzyskania niepodległości

Data dodania: 02.12.2018

Miesiąc listopad mamy już za sobą. Czas zatem podsumować działania samorządu uczniowskiego, jakich podjęliśmy się w miesiącu refleksji, zadumy i pamięci narodowej. Już sama przyroda w przebarwiających się i opadających liściach przypomina nam o przemijaniu, również naszego życia.
Przed Świętem Zmarłych zbieraliśmy znicze, które następnie zapłonęły na grobach zmarłych pedagogów i pracowników naszej szkoły. Nasza akcja „Światełko Pamięci” trwa już tradycyjnie od wielu lat i jak zawsze mogliśmy liczyć na uczniów, nauczycieli i pracowników, którzy hojnie wsparli nasze zmagania. Bardzo serdecznie dziękujemy!
Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci narodowej, miesiącem wspomnień związanych z naszą polską historią. W tym roku w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości listopadowe święto uczciliśmy wyjątkowo uroczyście.
Włączyliśmy się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży ”Rekord dla Niepodległej” i 9 listopada 2018 roku o godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. 

Msza Hubertowska dla klas pierwszych TL w Tucholi.

Data dodania: 28.11.2018

 Okoniny 22.11.2018r.

W czwartek 22.11.2018 klasy pierwsze, sygnaliści, sokolnicy i członkowie Klubu Etycznego  Łowiectwa brali udział w mszy Hubertowskiej, w Okoninach. Mszę odprawił kapelan myśliwych i leśników diecezji Peplińskiej ks. Andrzej Koss.

Młodzież zwiedziła zabytkowy kościół w Śliwicach i poznała historię regionu. Ciekawostką przyrodniczą była informacja o nietoperzach zamieszkujących kościół. Ksiądz w nawiązaniu do stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

NAUCZYCIEL NA MEDA

Data dodania: 19.11.2018

Weronika Nitka 

Praktyki w Irlandii na wyciągnięcie ręki

Data dodania: 16.11.2018

 REGULAMIN REKRUTACJI
I UCZESTNICTWA W PROJEKCJE

„AWANTURA W RECCO – DRZEWKO WOLNOŚCI

Data dodania: 13.11.2018

 29 października melomani z naszej szkoły byli na wyjątkowym przedstawieniu w gościnnych progach Opery Nova w Bydgoszczy.

„AWANTURA W RECCO – DRZEWKO WOLNOŚCI” to opera napisana przez kompozytora Macieja Małeckiego specjalnie na zamówienie bydgoskiej opery.

Międzynarodowe łowy w Czechach

Data dodania: 09.11.2018

 3 października siedmiu uczniów ze Szkolnego Koła Sokolniczego "Raróg" wraz z Profesorem Nowogrodzkim wyjechało na 51. Łowy z Sokołami do Czech. Od czwartku do soboty mieliśmy okazję oglądać, jak sokolnicy ze Słowacji, Czech, Polski, Niemiec, Austrii, Belgii, Anglii oraz USA polują z orłami, sokołami, harrisami i jastrzębiami. Na uroczystym pokocie, który odbył się w zamku w Opocnie było około 15 saren, 26 zajęcy oraz 16 bażantów. Ten wyjazd był świetnym doświadczeniem oraz możliwością do nabycia wiedzy, a także kolejnych wrażeń obcowania z ptakami drapieżnymi. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zrealizowania tego planu.

                     Karolina Iwicka

Pierwsza pomoc w czasie praktyk klas trzecich

Data dodania: 09.11.2018

 W tym roku pokusiliśmy się, aby w trakcie praktyk młodzież kolejny raz  powtórzyła wiedzę z zakresu pierwszej pomoc przedmedycznej. Utrwalaliśmy umiejętności pozyskane w trakcie lekcji edukacji dla bezpieczeństwa. Powtórzyliśmy: zasady postępowania na miejscu wypadku, udzielanie pomocy przy ranach i urazach specyficznych dla pracy w lesie( np.związanych ze zwierzętami lubz pracą z niebezpiecznymi narzędziami),  prowadzenie resuscytacji krążeniowo –oddechowej oraz transport i ewakuację poszkodowanego.                                                                                    

                       Gabriela Kiersznicka

Wystawa Zdrowa Puszcza - 22.10.-28.10.

Data dodania: 23.10.2018

PONIEDZIAŁEK 22.10. – MONTAŻ WYSTAWY

WTOREK 23.10.:

3 lekcja – 4b – urządzanie lasu!

4 lekcja – 1a – zajęcia z wychowawcą!

4 lekcja – 2c – ochrona lasu!

5 lekcja – 4c – urządzanie lasu!

6 lekcja – 1c – ochrona lasu!

7 lekcja – 4a – urządzanie lasu!

ŚRODA 24.10.

10.00 – oficjalne otwarcie wystawy – zaproszeni goście!

5 lekcja – 1b – ppgl!

7 lekcja – 2a – ochrona lasu!

8 lekcja – 3a – nosd!

8 lekcja – 3b – praktyka zawodowa!

17.00-19.00 – mieszkańcy Tucholi

Wizyta przedszkolaków.

Data dodania: 19.10.2018

W dniu 18 października  gościliśmy w progach naszej szkoły : Liski, Wilczki i Muchomorki   z Przedszkola nr 1 w Tucholi. Grupa liczyła 75 osób.

Zajęcia edukacyjne pt. " Zima- trudny czas dla zwierząt" przeprowadziła p.Katarzyna Piątkowska.

 Dzieci odwiedziły  sokolarnię, gdzie Karolina Iwicka wraz z Angeliką Durajewską opowiadały

 o ptakach drapieżnych.

 W izbie tradycji myśliwskich przedszkolacy mogli wysłuchać koncertu na rogach myśliwskich w wykonaniu Nikodema Nurczyka i Wiktora Grzonkowskiego.

Na zakończenie spotkania, w Izbie Bioróżnorodności  p. K.Piątkowska  " sprawdziła"  leśną wiedzę naszych gości. Wyniki konkursów potwierdziły, iż dzieci . były bardzo aktywne podczas zajęć, zapamiętując mnóstwo informacji przekazanych przez prowadzących.

Lucyna Chylewska

Zaproszenie

Data dodania: 18.10.2018

 

1
2
3
4
5
6
7
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych