Tu jesteś: Strona główna Aktualności

AktualnościDZIEŃ PATRONA SZKOŁY ADAMA LORETA

Data dodania: 03.06.2019

 Plan dnia/program uroczystości:

1.       Trzy pierwsze lekcje zgodnie z planem.

 

2.       10.35 – zbiórka wszystkich klas ,,pod lipami”.

 

3.       10.35-10.45 – formowanie kolumny w następującej kolejności:

 

- orkiestra

- poczet sztandarowy

- goście, pracownicy szkoły

- sokolnicy

- sygnaliści

 

Akcja naszej szkoły w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.

Data dodania: 30.05.2019

 Nasza szkoła bierze udział w piątej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju.

Czas trwania przedsięwzięcia  30.05-05.06.2019r.

Akcja  przyczynia się  do promowania zrównoważonego rozwoju i wdrażania Celów Zrównoważonego Rozwoju  Agendy 2030.

Europejski Tydzień to inicjatywa  w skali ogólnoeuropejskiej mająca na celu zwiększenie widoczności  działań , projektów i wydarzeń promujących zrównoważony rozwój.

Na europejskiej platformie ( www.esdw.eu)  zarejestrowano 5950 działań ( konferencje, wystawy, działania społeczne, projekty  edukacyjne) z 25 państw.

Polska  prezentuje   63 działania.

Nasza szkoła przedstawiła projekt edukacyjny  " Mysterious forest" .

Cykl  zajęć  dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych ( kl.I-III), których celem   jest propagowanie wiedzy o lesie oraz jej zgłębianie poprzez poznanie jego mieszkańców, sposobów jego  ochrony i korzyści jakie las niesie dla człowieka. Wiedza leśna przekazywana jest m.in.  poprzez gry, zabawy, konkursy.  W akcji organizowanej przez szkołę weźmie udział ok.100  uczniów.

 Dzisiaj rozpoczęliśmy  cykl spotkań. Gościliśmy na zajęciach w izbie bioróżnorodności kl. II a ze Szkoły Podstawowej w  Szlachcie.

 Dzięki tej akcji mamy możliwość zapoznać się z różnorodnością  działań  w innych państwach oraz podzielić się spostrzeżeniami .

Lucyna Chylewska

 

 

 

 

Zaproszenie na spektakl

Data dodania: 28.05.2019

 

XX Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację

Data dodania: 28.05.2019

Jubileuszowe Mistrzostwa odbyły się w dniach 24 – 26  maja 2019 r., a ich organizatorem było Nadleśnictwo Kościerzyna.  Zawody, jak zawsze, rozłożone zostały na dwa dni. W piątek uliczkami, głównie starego miasta, Kościerzyny odbył się bieg sprinterski. Wszyscy podkreślali, że był trudny. Po biegu i podliczeniu wyników rozpoczęła się uroczystość otwarcia Mistrzostw, połączona z ogłoszeniem wyników sprintu. Uroczystości towarzyszył występ naszej orkiestry. 

XIII Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany”

Data dodania: 23.05.2019

 

W dniach 16-17 maja 2019 roku w Gołuchowie odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany”. Wystąpiło 33 gawędziarzy z całej Polski, którzy reprezentowali 9 Techników Leśnych. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Muchowska, Jakub Chludziński, Kacper Sosnowski oraz tegoroczny absolwent Wiktor Jaroszewski . Wszyscy nasi uczniowie wystąpili z twórczością własną, wzbudzając podziw i zachwyt publiczności oraz jury.

Komunikat

Data dodania: 22.05.2019

KOMUNIKAT

 Z dniem 1 września 2019 r. następuje zmiana wysokości stawki za zakwaterowanie wychowanka w internacie (czesne) do kwoty 80 PLN.

Z dniem 1 września 2019 r. następuje zmiana wysokości dziennej stawki za wyżywienie dla wychowanków internatu do kwoty 13,00 PLN.

Zaproszenie

Data dodania: 22.05.2019

 

Drodzy Kandydaci do klas pierwszych Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi! Szanowni Rodzice!

Data dodania: 22.05.2019

 

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniami Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz szkolnymi regulaminami rekrutacji we wtorek 16 lipca br. ogłoszona zostanie lista kandydatów przyjętych do naszego technikum, natomiast w środę 17 lipca br. odbędzie się spotkanie przyszłych uczniów klas pierwszych i ich rodziców z dyrektorem szkoły- panem Piotrem Marciniakiem oraz kadrą kierowniczą (12.00, sala tenisa stołowego). Serdecznie zapraszamy!

            Anna Stybaniewicz-Pik

Uroczystość pożegnania abiturientów

Data dodania: 16.05.2019

 26 kwietnia był pięknym, słonecznym dniem. Pewnie zarówno absolwentom, jak i wychowawcom towarzyszyły podobne odczucia – radości i smutku jednocześnie, bo jak pisała Wisława Szymborska „nic dwa razy się nie zdarza”. Od początku czuło się wyjątkowość uroczystości, wzruszyły nas słowa Pana Dyrektora oraz zaproszonych gości: Krzysztofa Kannenberga Rektora WSZŚ w Tucholi, Księdza Ireneusza Kalfa Proboszcza Parafii Bożego Ciała w Tucholi, Tadeusza Kowalskiego Burmistrza Tucholi, Krzysztofa Jasienieckiego Przewodniczącego Rady Krajowej Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Pomorskiego w Toruniu, Andrzeja Pieczki Przewodniczącego Rady Rodziców przy TL w Tucholi , Waldemara Kierzkowskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Sportu. Uroczystość prowadziła Pani Wicedyrektor Anna Stybaniewicz-Pik, która z niebywałą wprawą rozładowywała towarzyszące nam napięcie.

 

Złoci drwale

Data dodania: 16.05.2019

Jak co roku, w kwietniu, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Szkół w Umiejętnościach Leśnych. Gospodarzem tegorocznej jedenastej już edycji był Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju. Drużyna Technikum Leśnego w Tucholi działająca pod nazwą „Pilar” pod przewodnictwem p prof. Katarzyny Piątkowskiej i p. prof. Kamila Szarmacha podtrzymała dobrą pasję i ponownie stanęła na podium tych zmagań. Naszą szkołę reprezentowali Piotr Jendrzyński, Maciej Pilarski, Piotr Knop, Jakub Rzepa i Mateusz Friede. Zawody rozegrane zostały w dwóch kategoriach: bieg leśnika i praca pilarką. W pierwszej z nich udało się po wielu latach ponownie stanąć na podium, zajmując trzecie miejsce. W pracy pilarką drużynowo nasi podopieczni obronili tytuł Mistrzów Polski zajmując najwyższy stopień podium. Po zliczeniu wszystkich punktów z obu kategorii okazało się, że „Pilar” uplasował się na drugi stopniu podium, ustępując miejsca jedynie gospodarzom, którzy będą reprezentować Polskę na majowych Mistrzostwach Europy w Szwecji. Warto dodać, że indywidualnie w pracy pilarką najlepszy okazał się Piotr Jendrzyński, a tuż za nim uplasował się Maciej Pilarski. Tym samym pierwszy z nich uzyskał kwalifikację do wrześniowych Mistrzostw Polski Drwali, które rozegrane zostaną w Kielcach. Naszym zawodnikom szczerze gratulujemy sukcesu, na który tak ciężko pracowali!

 

Kamil Szarmach

1
2
3
4
5
6
Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych