Tu jesteś: Strona główna Absolwenci

Absolwenci

Niezbędnik zjazdowicza 

Drogi Gościu! Po latach nieobecności w szkole możesz czuć się troszkę zagubiony, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka informacji, które mogą okazać się potrzebne i praktyczne:)

1. Jeśli zapisałeś się na zjazd, przysługują Ci: książka, album i płyta orkiestry w okolicznościowej torbie. Odebrać je możesz w namiocie zgodnie z twoim rocznikiem ukończenia szkoły. Tam też odbierzesz bony na obiad i biesiadę, zgodnie z tym, co wybrałeś. Zachowaj bon na biesiadę, oddasz go w Zaciszu.
2. Na STS -sali tenisa stołowego /stara stołówka (w nomenklaturze szkolnej są to nazwy tego samego miejsca) zarezerwowane są miejsca dla zaproszonych gości, przede wszystkim, „Starszych Roczników.”
3. Dla osób, dla których zabraknie miejsce na STS, przewidziana jest transmisja na żywo w auli szkolnej.
4. Zmieniono punkt w programie dotyczący posadzenie drzewka. Grab już rośnie i świetnie się rozwija. Można go zobaczyć przed głównym wejściem do szkoły (od strony BGŻ). Rozpoznać można go po brązowym płotku i zielonej tabliczce :) Posadzenie drzewka pojawi się w migawce filmowej na STS podczas uroczystości.
5. Po zakończeniu oficjalnej uroczystości 50-lecia szkoły zaplanowany jest obiad (ok. 13.30), a następnie spotkania z wychowawcami, zgodnie z harmonogramem umieszczonym w widocznych miejscach w szkole. Możesz też na własną rękę zwiedzać szkołę, a pomocą będą służyć aktualni uczniowie Technikum Leśnego. Informacji szukaj u osób z identyfikatorami ORGANIZATOR. Uwaga: obiad dzielimy na dwie tury: pierwsza około 13:30 – zaproszeni goście oraz roczniki 1970-1980. Druga tura: ok. godziny 14:00 – pozostałe roczniki.

6. W godzinach od 10:00 do 15:00 będzie czynna Kawiarenka Zjazdowa ( na podwórzu „POD LIPAMI”), w której można wypić kawę czy herbatę i posmakować drobnych słodkości.

7. Pamiętaj, że możesz skorzystać z transportu do „Zacisza”. Autobusy ruszają z podwórza gospodarczego szkoły – pierwszy o godz. 17.00, drugi o godz. 17.30. Powrót z Zacisza : pierwszy o godz. 24.00, drugi o godz. 2.00, trzeci o godz. 4.00. Mamy nadzieję, że wcześniej zgłosiłeś potrzebę korzystania z transportu.

8. W sprawach naprawdę ważnych możesz zwrócić się do szefostwa Zjazdu czyli: Romana Smolińskiego i Anny Wedel-Sali lub Karoliny Sikorskiej. Pamiętaj tylko, że mocno napracowali się przy organizacji i mogą być lekko zakręceni.

9. Sprawdź czy zabrałeś ze sobą: dobry humor, przyjazne nastawienie do ludzi, wolę i ochotę do zabawy do białego rana, otwarty umysł do chłonięcia bogatych wrażeń. Pamiętaj, uśmiech nie kosztuje, a ludzi zjednuje.

10. Teraz najważniejsze: życzymy Ci udanej podróży sentymentalnej do starego, ukochanego TL-u oraz wspaniałej zabawy w Zaciszu.

 

Zapisy na Zjazd Absolwentów 2015 

Z dniem 1 marca 2015 roku rozpoczynają się zapisy na Zjazd Absolwentów z okazji 50-lecia Technikum Leśnego, który odbędzie się w dniu 27 czerwca 2015 roku. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem zjazdu uczestnikiem może być absolwent Technikum Leśnego lub innych szkół, które funkcjonowały w ramach tej szkoły, który ukończył szkołę minimum min. 5 lat temu tj. w 2010 roku lub wcześniej, zarejestrował się i uiścił opłatę za uczestnictwo w zjeździe. Uczestnikiem zjazdu może być również osoba towarzysząca absolwenta, która została zgłoszona podczas rejestracji i za którą również wniesiona została opłata za uczestnictwo.

Rejestracja uczestników zjazdu odbywa się tylko i wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem specjalnie przygotowanej do tego strony www. Proces rejestracji składa się z 3 prostych kroków: złożenia zamówienia, realizacji przelewu za opłatę za uczestnictwo i wypełnienia formularza absolwenta. Przypominamy, że liczba osób uczestniczących w zjeździe jest ograniczona. Zapisy trwają wyłącznie do dnia 30 kwietnia 2015 roku. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zamknięcia listy zapisów przed dniem 30 kwietnia 2015 r. w przypadku wcześniejszego zapełnienia się listy miejsc.
 

 

Wydawnictwa okolicznościowe z okazji 50-lecia Technikum Leśnego

W 2015 r. Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi obchodzi 50-tą rocznicę powstania. Dla jej uczczenia przygotowaliśmy szereg wydarzeń: wydanie książki i albumu uwzględniających historię kształcenia zawodowego i leśnego w Tucholi, otwarcie symulacyjnej pracowni zawodowej, nad którą patronat objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, konferencję „Dialog pokoleń leśników”, w której udział wezmą absolwenci, nauczyciele i obecni uczniowie. Na fali 90-lecia Lasów Państwowych i jubileuszu szkoły ukazała się już płyta szkolnej, a zarazem Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych.

 

Oficjalne obchody roku jubileuszu będą miały miejsce 27 czerwca 2015 r., co połączone zostanie ze zjazdem absolwentów zakończonym biesiadą w ośrodku „Zacisze” w Suchej nad Zalewem Koronowskim. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na szkolnej stronie internetowej www.tltuchola.pl, a przede wszystkim zjazdowej stronie internetowej www.zjazd.tuchola.info.pl

 

Bardzo nam zależy na Waszej obecności. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które może być okazją do integracji wielu pokoleń ludzi związanych nutką wspomnień o tucholskim „Leśniku”. Prosimy też o kontakt, konsultacje, podpowiedzi, gdyż wiele jeszcze spraw toczy się i rozwiązuje na bieżąco. Odzew z Waszej strony będzie dla nas sygnałem, że losy szkoły leśnej w Tucholi są dla Was nadal bardzo ważne.


 

Noclegi podczas Zjazdu Absolwentów 2015

W związku z dużym zainteresowaniem zjazdem z okazji jubileuszu 50-lecia szkoły informujemy, że w ośrodku "Zacisze" powoli zaczyna brakować miejsc noclegowych. Pozostały tam już tylko domki kempingowe o dość niskim standardzie. Aby pomóc Wam w organizacji noclegu przeprowadziliśmy rozmowy z tucholskim Zakładem Aktywizacji Zawodowej. Jest to m. in. obiekt noclegowy, który powstał na bazie dawnego internatu Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, przy ul. Świeckiej. Budynek został gruntownie wyremontowany i obecnie świadczy m.in. usługi hotelowe na wysokim poziomie. Dla naszych absolwentów została także wynegocjowana specjalna cena. Dzwoniąc na recepcję proszę powoływać się na nasz zjazd absolwentów. Dodatkowo zapewniamy w ramach wpisowego darmowy transport autokarem na imprezę do ośrodka Zacisze i po imprezie kursy powrotne m.in. do ZAZu.

 
Kontakt do ZAZ:
Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi, ul. Świecka 89a, 89-500 Tuchola, tel. (052) 559-19-69 e-mail: zaz@tucholski.pl
 
 Strona www Zakładu Aktywności Zawodowej
 Galeria zdjęć dot. usług noclegowych 
 E-mail: zaz@tucholski.pl 

 

Technikum Leśne w Tucholi

Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi jest szkołą publiczną prowadzoną przez Ministra Środowiska, kształcącą uczniów w zawodzie technika leśnika w czteroletnim technikum oraz dorosłych na rocznych kwalifikacyjnych kursach zawodowych w kwalifikacjach R13 i R14. Ministerstwo Środowiska - https://www.gov.pl/web/srodowisko.
Skontaktuj się z nami
telefon kontaktowy:

52 334 86 61

napisz do nas e-mail:

sekretariat@tltuchola.pl

Strona główna    Szkoła    Internat    Nauczyciele    Uczniowie    Rodzice    Absolwenci    Kandydaci    Kontakt
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych